O společnosti

 

OPTIMA DIAMANT spol. s r.o. je česká společnost zabývající se diamanty, přírodními drahými kameny a šperky s přírodními kameny.

Co nabízíme

Diamanty – broušení, velkoobchod, zasazování do šperků. Diamanty vám dodáme precizně rozsortované, gradované, na přání s certifikáty i pro velmi malé kameny.

Investiční diamanty – broušení, dovoz a prodej diamantů investiční kvality pro každého, kdo chce bezpečně uložit peníze. Do nabídky investičních diamantů se řídíme striktními imperativy kvality a při rozhodnutí, zda můžeme diamant doporučit jako investiční, posuzujeme 8 hlavních a 12 vedlejších kritérií každého diamantu. Jiné firmy si vystačí s pouhými 4C, což podle nás není zdaleka dostačující. Samozřejmostí jsou kvalitní certifikáty – doporučujeme zejména laboratoře GIA a HRD.

Barevné drahé kameny – broušení, velkoobchod, zasazování do šperků. Specializujeme se na kvalitní kameny tzv. „velké trojky“ – safír, rubín a smaragd, v nabídce máme bohatě zastoupeny i akvamaríny, drahé opály, granáty, ametysty a jiné.

Šperky s diamanty a drahými kameny  –  design, výroba a prodej šperků z 14-ti a 18-ti karátového zlata a platiny. Vyvážený kolektiv šperkařů-designérů a zlatníků za pomoci kombinace nejmodernějších technologií (3D modeling, laser) a metod starých zlatnických vyrábí originální klenoty, ke kterým s hrdostí připojujeme slogan „Značkový český šperk“. Certifikát České geologické laboratoře ke každému šperku je samozřejmostí.

 

Budujeme dobré jméno firmy – již bezmála 20 let

Naše firma v České republice působí již od počátku 90. let minulého století. Na počátku bylo Středisko drahých kamenů – tehdy součást mateřské společnosti OPTIMA spol. s r.o.

Základní milníky naší historie:

1994 – dovoz barevných drahých kamenů

1996 – dovoz diamantů

1997 – výroba šperků

1999 – vznik samostatné společnosti OPTIMA DIAMANT, spol. s r.o.

2000 – počátky opracování diamantů

2004 – založení dceřiné společnosti Brusírna diamantů, s.r.o.

2007 – vstup na burzu v Vrije Diamanthandel v Antverpách

2008 – založení pobočky v Antverpách, Hoveniersstraat 19

 

Současnost

V současné nabídce máme snahu představit špičku toho co se je možné v oblasti diamantů, drahých kamenů a šperků nabídnout - kvalitní, přesně určené, správně gradované kameny a originálně designované ručně vyráběné moderní i klasické šperky. To vše za rozumné ceny s plnými zárukami českého výrobce.
Naší ambicí je být dlouhodobě dodavatelem první volby pro zlatníky, klenotníky a prodejce šperků v České republice. Naše obchodní činnost sahá i do zahraničí, ale českému trhu přikládáme největší důležitost. Po celou dobu naší existence máme snahu přesvědčit zákazníky a odbornou veřejnost o výhodách spolupráce se stabilní českou firmou se stálou adresou, historií a jasnou perspektivou.

Hlavní součástí každé fungující firmy jsou schopní a zkušení lidé. Od prvopočátku klademe ve firmě důraz na vysokou profesionalitu a osobní integritu zaměstnanců. Všichni pracovníci jsou prvotřídními odborníky s vysokou kvalifikací ve svých oborech.

Usilujeme o to, aby heslo „od zdroje přímo k zákazníkovi" bylo naplňováno beze zbytku. Kameny nakupujeme nejblíže jejich přírodním zdrojům po celém světě. Originální design šperků a precizní výroba vyústily do sloganu „značkový český šperk", který hrdě používáme pro originálně navrhnuté výrobky od designérů naší klenotnické dílny.

 


Tvorba webu: www.designhajek.cz