Certifikáty

Diamanty, barevné drahé kameny i šperky dodáváme s certifikáty předních gemologických laboratoří.

Ve světě nejvíce uznávané laboratoře jsou:

 

GIA GTL (Gemological Institute of America - Gem Trade Laboratory) z USA. Laboratoř má vynikající reputaci na poli diamantů, drahých kamenů i perel. GIA vydává čtvrtletník Gems & Gemology.
HRD Institute of Gemmology (Hooge Raad voor Diamant) z Belgie. Laboratoř je vyniká zejména na poli diamantů. Provádí i certifikaci barevných drahých kamenů a šperků.

V České republice je nejrespektovanější laboratoří:

 

     Česká gemologická laboratoř, s.r.o. Laboratoř certifikuje diamanty, drahé kameny i šperky. Je plně vybaveným pracovištěm poskytujícím služby na nejvyšší úrovni.

 

Velká většina zákazníků nemá přístup k moderním metodám, které jsou v současnosti nutné pro ověření pravosti kamenů, potvrzení přírodního původu, stanovení případných dodatečných úprav, kterými mohl kámen projít. Zejména u diamantů je nezbytné přesné určení kvality (tzv. 4C a další důležité charakteristiky). Pro kupujícího je nezbytné spolehnout se na údaje v certifikátu. Bohužel ne všechny certifikáty na trhu jsou spolehlivé a důvěryhodné. Vyskytují se "certifikáty" neexistujících laboratoří, některé z laboratoří vydávají nadhodnocené výsledky podle přání zadavatele certifikátu. Proto je důležité kupovat pouze kameny nebo šperky s certifikátem kvalitní a renomované laboratoře.


Tvorba webu: www.designhajek.cz