Máte za sebou svůj velký den, ale je vám líto schovat zásnubní prstýnek do šperkovnice? Nebojte, nemusíte. Jsou tady totiž hned tři možností, jak ho dál nosit. 

Na prostředníčku

Podle tradice se zásnubní i snubní prstýnek nosí na levé ruce, aby byly blíže k srdci. Spousta žen proto zásnubní prsten přesouvá na prostředníček. Nezapomeňte ale, že prostředníček i prsteníček mají jiný tvar, proto vám na něm kroužek nemusí sedět. Doporučujeme nechat si ho upravit, aby měl znovu perfektní velikost. 

Tuto úpravu vám rádi provedeme v našem zlatnictví. Jestli plánujete nosit prstýnek na prostředníčku, zastavte se po svatbě do naší značkové prodejny v centru Ostravy, kde vám poradí naše asistentky a společně se domluvíte na všech podrobnostech. 

Oba na jednom prstu

Dále si můžete oba prstýnky navléct na levý prsteníček. Jako první si ale nasaďte snubní, aby byl blíž k srdci. Toto řešení má ale několik nevýhod. Prsteny tolik nevyniknou a navíc ne každý zásnubní a snubní prstýnek k sobě ladí. 

Pokud jste se ještě před svatbou rozhodla nosit oba kroužky na jednom prstu, vyberte si rovnou takový, který se k vašemu zásnubnímu prstenu hodí. Prohlédněte si nabídku na našem e-shopu, nebo si ho nechce vyrobit na zakázku. Vyrábíme šperky na míru a rádi vám zhotovíme snubní prsten, který splní všechny vaše představy a zároveň bude tvořit dokonalý pár s tím zásnubním. 

Vyberete si barvu zlata, drahý kámen nebo diamant, který do něj chcete zasadit a celý jeho vzhled do nejmenších detailů. My vám k němu pak dáme i certifikát České gemologické laboratoře, který slouží jako záruka jeho kvality.  

Prsteníček pravé ruky

Poslední variantou je umístění snubního prstenu na levý prsteníček a zásnubního na pravý. Zvýrazníte tak jejich krásu a dodržíte tradici nošení prstenů na prsteníčcích. Podle legendy totiž tímto prstem prochází žíla, která vede až do srdce. 

Když prstýnek přestane sedět

Po letech se může stát, že vám začne být prstýnek malý, nebo naopak velký. To ale neznamená, že ho musíte přestat nosit, naopak. Dejte si ho na prst, kde vám víc sedí, nebo si ho navlékněte na řetízek a noste jej jako přívěsek. Další možností je, že si ho necháte upravit, aby měl zase správnou velikost.