Svatba patří mezi nejkouzelnější okamžiky, které partnerský život přináší. Kromě krásných vzpomínek vám zůstanou i prsteny, jež si se svým protějškem při obřadu vyměníte. Proto jsme pro vás připravili článek, kde se dozvíte, jak vybrat snubní prsteny.

Věnujte výběru dostatek času

Pořekadlo dvakrát měř, jednou řež nevzniklo jen tak. V současnosti je na trhu obrovské množství snubních prstenů, a tak přirozeně budete potřebovat více času, abyste vybrali ty pravé. Začněte vybírat nejlépe půl roku před vaším velkým dnem.

Nespoléhejte se jen na e-shop, zajděte i na prodejnu a prsteny vyzkoušejte. V naší značkové prodejně DIAMANT.CZ v centru Ostravy naleznete desítky snubních prstenů, ze kterých lze vybírat. Čekají na vás milé asistentky, jež vám se vším ochotně pomohou a předají cenné rady.

Zaměřte se na materiál

Prsteny by měly být vyrobeny z prvotřídního materiálu, aby stejně jako vaše manželství vydržely do konce života. Doporučujeme sáhnout po kvalitním bílém, červeném nebo žlutém zlatu, popřípadě jejich kombinaci.

V minulosti se vyráběly snubní prsteny pouze ze žlutého zlata, dnes se však na módní vlně nese zlato bílé díky své eleganci a vhodnosti pro muže.

Certifikát zaručí kvalitu

Jako lidé dostávají po svém narození rodný list, kvalitní šperky získávají certifikát, který ověřuje jejich pravost a testuje jejich neodlučitelné vlastnosti. Každý profesionální prodejce šperků by proto měl jejich pravost doložit certifikátem.

Všechny naše snubní prsteny i ostatní šperky mají certifikát České gemologické laboratoře, renomované laboratoře uznávané nejen v Česku, ale i v zahraničí. Na každém našem certifikátu naleznete razítko soudního znalce, který se specializuje na diamanty a drahé kameny.  

Vsaďte na praktičnost

Důležitou roli při výběru také hraje praktičnost. Myslete na to, že se prstýnek stane vaším každodenním společníkem, a proto by vám neměl překážet při žádné činnosti. Nikdo nechce podstupovat nepříjemnou rutinu neustálého sundávání například v práci nebo při domácích pracích. Pokud by se stalo, že by vám po letech prstýnek přestal sedět, nabízíme možnost jej kdykoliv zvětšit, nebo zmenšit.

Zdobení drahými kameny

Krásné drahé kameny nejsou jen dominantou zásnubních prstenů. Současně se těší velké oblibě prsteny, které jsou zdobeny několika drobnými kamínky posazenými do tenké linky, a také dámské snubní prsteny s dvěma až třemi řadami malých diamantů. Muži pro změnu volí jeden menší černý diamant, který se perfektně hodí k šatům a doplňkům jako hodinky.

Počet kamínků může také symbolizovat datum vašeho seznámení (Pokud jste se seznámili 1. července, nechte si zasadit do pánského prstenu jeden a do dámského sedm.). Nebo až se vám narodí dítě, nechte si do prstenu přidat další kamínek, který bude symbolizovat jeho narození. Vše se odvíjí od vaší představivosti.

Fantazie meze neklade

Popusťte uzdu fantazie, nechte si vyrobit jedinečné a naprosto originální snubní prsteny, které uchvátí všechny okolo. Pokud využijete naší zakázkové výroby, rádi vám zhotovíme prsteny z kvalitního materiálu přesně podle vašich představ.

Vložíme do nich diamanty, pro něž sami jezdíme do místa těžiště a zdarma do nich vyryjeme text podle vašeho přání.

Chcete nádherné ručně zpracované snubní prsteny s kamenem, který má příběh? Podívejte se na náš e-shop (vše k vidění i ve značkové prodejně), nebo se poraďte s námi a nechte si je vyrobit na zakázku.