Šperky patří mezi nejkrásnější dárky, které může muž ženě dát. Zvolit ten správný však může být někdy tvrdý oříšek. Připravili jsme pro vás proto článek, kde se dozvíte, jak vybrat krásný šperk pro partnerku.

Prohlédněte si jej na vlastní oči

V dnešní době je na trhu obrovské množství šperků a výběr mnohdy není jednoduchý. Velice se také rozmáhají e-shopy, které člověku zdánlivě ušetří spoustu času. Doporučujeme však, abyste se raději zastavil v kamenné prodejně, pečlivě si budoucí dárek prohlédl a přesvědčil se o jeho kvalitě.

V naší značkové prodejně DIAMANT.CZ v centru Ostravy si vyberete z desítek ručně vyráběných šperků s prvotřídními diamanty a drahými kameny. Při návštěvě naší značkové prodejny se také můžete pouze inspirovat a nechat si dárek pro vaši partnerku vyrobit na zakázku. Pokud si nebudete vědět s něčím rady, nebojte se obrátit na naše milé asistentky, které vám velmi rády poradí.

Kvalitní šperk poznáte také podle certifikátu

Každý profesionální prodejce by vám ke svým šperkům měl vydat i certifikát, který garantuje kvalitu výrobku. Všechny naše produkty mají certifikát České gemologické laboratoře, renomované laboratoře uznávané po celém světě. Na certifikátu také naleznete razítko soudního znalce, který se zaměřuje na diamanty, drahé kameny a kovy.

Povaha napoví

Další věc, nad kterou byste se měli zamyslet, je povaha vaší partnerky. Je spíše konzervativní? V tom případě ocení především menší přívěsky a náušnice. Oproti tomu žena, které rozhodně nechybí sebevědomí, bude mít radost z výrazných náhrdelníků, náušnic či broží. Pokud je vaše partnerka sportovně založená, vsaďte na jednoduchý šperk s minimálním zdobením. Tyto typy žen ocení jednodušší zpracování šperků, které nebudou muset neustále sundávat a odkládat.

Slaďte barvy

Zaměřte se také na to, jaká barva se nejčastěji objevuje v šatníku vaší partnerky. Pokud miluje černou, rozhodně nikdy nešlápnete vedle. V ostatních případech musíte dát pozor, aby barva kamene ve šperku ladila s jejím oblečením. Nezapomínejte ale ani na barvu očí a vlasů. Pokud si volbou barevného kamene nebudete jistí, sáhněte po čirém diamantu. Tím rozhodně nic nezkazíte.

K jaké příležitosti?

V neposlední řadě je také podstatné, k jaké příležitosti by vaše drahá polovička měla šperk nosit. Chcete, aby jej nosila do divadla? Rozhodně ji potěší šperk s bohatým designem. Na běžné denní nošení naopak ocení střídmost.

Pravidlo jednoho výrazného šperku

Některé ženy vyznávají pravidlo jednoho výrazného šperku. Má vaše partnerka v oblibě velké a extravagantní náušnice? Vsaďte raději na menší náramek či přívěsek. Naopak pokud si libuje v masivních náhrdelnících, skvěle je doplní méně nápadně náušnice.

Chcete své partnerce darovat prsten, ale nejste si jistí, zda odhadnete správnou velikost? Přineste na naši značkovou prodejnu jiný prstýnek vaší ženy a naše asistentky si už poradí. Pokud by však po nějaké době začal být prsten vaší polovičce malý, nebo naopak velký, bez problému jeho velikost upravíme.