Tak jako pečlivě vybíráte svatební šaty, měla byste vybírat i svatební šperky, které se k nim budou hodit a zvýrazní jejich krásu. 

Barva šatů

Důležitým faktorem při výběru svatebních šperků je barva šatů. Pastelové barvy jako růžová, modrá, zlatá nebo měděná perfektně doplňují bíle svatební šaty. Barevné šperky se dají sladit se svatební kyticí a pokud mají květy tmavší barvu, mohou být šperky výraznější. V této situaci by ale šaty měly mít světlejší odstín. Pokud si ve svůj den D oblečete tmavé šaty, doplňte je raději jemnějšími světlými šperky. 

Náušnice

Až si budete vybírat náušnice ke svatebním šatům, vezměte v úvahu tvar vašeho obličeje. Dívkám s kulatým obličejem sluší náušnice v podobě různých geometrických tvarů, které ho opticky zeštíhlí. Úzký obličej zase rozšíří dlouhé visací náušnice. Oválnou tvář mírně zakulatí drobnější náušnice. Slečny se srdcovitým obličejem ocení oválné a kruhové náušnice nebo náušnice ve tvaru trojúhelníku či kapky. Budoucí nevěsty s hranatou tváří si vyberou ze všech druhů náušnic kromě geometrických tvarů. 

Pokud si hlavu ozdobíte korunkou, sáhněte po úplně jemných náušnicích, například perlových. Důležitou roli hraje i náhrdelník – k jednoduchému náhrdelníku se hodí honosné náušnice a naopak výrazný náhrdelník doplníte jednoduchými náušnicemi.  

Náhrdelník

U náhrdelníku záleží na výstřihu vašich šatů. Oblečete si v den D šaty bez ramínek? Slušet vám bude jakýkoliv náhrdelník, protože zvýrazní vaši šíji a ramena. Doporučujeme náhrdelník, který se bude dotýkat klíční kosti a podtrhne tak celkový dojem. V případě, že vaše šaty mají výstřih do V, je nejlepší volbou náhrdelník s podlouhlým přívěskem nebo perlový náhrdelník. Toužíte po náhrdelníku, který upozorní na detaily? Vyberte si decentní kousek a větší pozornost věnujte náušnicím s náramkem.

Náramek

Mezi svatební šperky neodmyslitelně patří i náramek. Na svatbu se hodí jednoduchý náramek, který sladíte s vybranými náušnicemi a náhrdelníkem. Neměl by být příliš těsný ani volný, proto je důležité si ještě před koupí zjistit svou velikost. K tomu vám pomůže například provázek. Chytněte ho a obtáhněte s ním své zápěstí. K výslednému číslu připočítejte 2 cm a dostanete délku náramku, který vám bude vyhovovat.   

Prstýnky

Při výběru šperků k svatebním šatům si s prstýnky nemusíte dělat starosti. Na svatbu byste měla všechny běžné prstýnky odložit, aby nezastínily krásu toho nejdůležitějšího – snubního. Pokud ale přece chcete na ruce nějaký mít, nasaďte si zásnubní. 

Nemáte ještě snubní prsteny? Inspirujte se naším článkem, kde se dozvíte vše o jejich výběru. 

Šperky podle vašich představ

Už jste prošla snad všechna zlatnictví, viděla celý internet, ale stále nemůžete najít šperky podle vašich představ? Využijte naší zakázkové výroby. Z kvalitních materiálů vám na míru zhotovíme jedinečné klenoty, které budou vypadat přesně tak, jak jste si vysnila. V každém z nich navíc najdete kámen, pro který jsme sami cestovali přes půlku světa, abychom si ověřili jeho kvalitu a začali tak jeho příběh. 

Toužíte po výjimečném šperku s příběhem? Naše společnost OPTIMA DIAMANT je vyrábí a prodává už 25 let. Přijďte do značkové prodejny DIAMANT.CZ v centru Ostravy a domluvíme se na designu a výrobě. Ke každému našemu produktu dostanete certifikát, který ověřuje jejich pravost a garantuje neodlučitelné vlastnosti. 

Buďte sama sebou

Svatba je jeden z nejkrásnějších okamžiků, které zamilovaný pár potká. V tak velký den chce každá nevěsta působit kouzelně, proto by měla zůstat sama sebou. Při výběru svatebních šperků se řiďte tím, co je vám blízké. Pokud dáváte přednost decentnosti, sáhněte po jemných špercích. Důležité je, abyste se sama cítila krásně a příjemně.