Narození dítěte je velká událost v každé rodině. Často ale vzniká otázka, jak ocenit příchod nového života na svět. My doporučujeme věnovat šperk.   

Proč právě šperk?

Přemýšlíte, proč čerstvé mamince dát právě šperk? Protože je to výjimečný dárek, který jí až do konce života bude připomínat ten nádherný okamžik narození miminka. Nic nevydrží tak dlouho jako kvalitní šperk, ze kterého se často stává rodinná památka.  

Jaký šperk vybrat?

Na to se nedá jednoznačně odpovědět, protože každá žena je jiná. K narození dítěte doporučujeme šperk z bílého zlata s diamantem, který symbolizuje čistotu a dokonalost. Při výběru nezapomeňte ani na praktičnost, dárek nesmí být příliš volný a neměl by novopečené mamince překážet při péči o potomka.   

Symbolika tří drahokamů

Velmi oblíbené jsou šperky se třemi drahými kameny, které symbolizují rodinu – matku, otce a dítě. Diamanty, nebo drahokamy se nejčastěji zasazují do zlatého prstenu a bývají stejně velké, případně jeden větší a po stranách dva menší. Pokud ale žena prstýnky nenosí, sáhněte po přívěsku se třemi výraznými prvky. 

Chlapeček, nebo holčička?

Důležitou roli také hraje pohlaví miminka. Pokud se narodil chlapeček, darujte jeho mámě šperky se safírem, akvamarínem, nebo sytě modrým tanzanitem. Naopak jestli na svět přišla holčička, dejte budoucí nositelce klenot s růžovým drahokamem nebo diamantem. Ideální volbou je růžový safír, středně růžový turmalín, nebo bělostná perla.  

Šperky od srdce

Populárním dárkem jsou i šperky ve tvaru srdce, které představuje symbol lásky a rodiny. Dokonalou volbou jsou v tomto případě zlaté přívěsky s drobnými diamanty, nebo náušnice v tomto tvaru. Novou maminku potěšíte i klenotem s drahokamem vybroušeným přímo do tvaru srdce. 

Jedinečný šperk podle vašich představ

Už 25 let pod značkou Optima Diamant z kvalitních materiálů vyrábíme šperky s příběhem. Zasazujeme do nich diamanty a drahokamy, pro které sami jezdíme do všech koutů světa. Všechny skvosty pak prodáváme v naší značkové prodejně DIAMANT.CZ v centru Ostravy a nebojíme se ani výroby na zakázku. 

Chcete čerstvé mamince dát opravdu výjimečný klenot? Popusťte uzdu fantazie a nechte jí u nás zhotovit naprosto originální klenot, který bude jediný na světě. Sami si vyberete barvu zlata, kámen, velikost šperku. Rádi vám do něj vyryjeme i jméno nebo datum narození potomka. 

Ke každému našemu produktu také přidáváme certifikát České gemologické laboratoře, který ověřuje jeho pravost a testuje neodlučitelné vlastnosti.