Šperky, plesy a Vánoce

Blíží se Vánoce a vše kolem nás projde velkými změnami. Okna, stromy, výlohy a prostě vše možné pokryjí nablýskaná světýlka a vánoční ozdoby. Možná z nutnosti doplnit zimou vybledlý svět pestrými barvami a pozitivním, pestrým nádechem. Také z touhy oslavit ten kouzelný čas pohody a klidu. Stromeček a okna však nejsou jediné věci, které potřebují výzdobu…

Něco o zimě a člověku

Zima dnes není jako před dvaceti, padesáti či sto lety. Kdysi bývaly v tento čas opravdu tuhé mrazy, bylo to nebezpečné, člověk musel dobře hospodařit a před zimou se náležitě zabezpečit, jinak mu hrozilo, že se jara ani nedočká. Proto je plesová sezona v zimě, je to pochodeň pohody a veselí v čase ochuzeném o barvy, radost a teplo. A jak se na tento ples připravit?

Píseň saténu a smaragdu

Stejně jako se stromeček neobejde bez hvězdy, ani ženská šíje či boltec se neobejdou bez vkusného doplňku. Vybírejte podle svého úsudku a libosti, ale mějte jedno na paměti.

Abyste se vyhnuli případným estetickým prohřeškům, radíme dodržovat odvěké pravidlo rovnováhy.

Pokud jsou vaše šaty hodně zdobené, vybírejte šperky spíše minimalistického rázu a naopak. Ideálem je vzájemné doplnění šatů a šperků, nejde o to aby spolu soutěžily o pozornost. Například když máte šaty s bohatou krajkou či různými výšivkami, nebo se lesknou a třpytí více než okno katedrály v neděli ráno, je lepší použít jednoduché diamantové náušnice z bílého zlata.

Delikátní dárek

Psychologie hraje při výběru dárku velkou roli. Šperk je skvělý dárek pro drahou polovičku, prostě pro někoho na kom vám hodně záleží. Je to něco, co na dotyčném vidí každý, vystavuje se to na odiv. Je to elegantní známka statutu, bohatství a prestiže, posiluje to sebevědomí. Zároveň to vyjadřuje intimitu a náklonnost mezi dárcem a příjemcem. Nositel totiž cítí šperk na sobě a ten celou dobu odpočívá na jeho či její teplé pokožce. Drahý šperk není něco, co byste dali sousedce.

Luxus na zakázku

Vybrat šperk je jedna věc, co to však s přehledem trumfne? Pocit unikátní a výjimečné práce. To je šperk na zakázku, osudem odsouzený k samotě, bez jediného dvojčete na celém světě. Taková ozdoba se dá získat velmi jednoduše. Stačí nás kontaktovat, domluvit se s námi a vše ostatní pak zařídíme my, renomované šperkařství s 25 letou tradicí.