Šperky na zakázku: Od kamene po klenot

Kouzlo zakázkového ručního zpracování

A jak to vlastně probíhá?

1. Dokonalý design

Než zacinká zlatnické kladívko, domluví se sezení s klientem. Zkušený designér s ním pak vytvoří návrh vytoužené ozdoby přesně podle jeho představ.

2. Otázka materiálu

K výrobě šperků používáme 14 Kt a 18 Kt zlato ale pracujeme i s platinou. Co se týče drahých kamenů tak naší nabídce dominují hlavně diamanty, ale lze u nás najít i smaragdy, akvamarín, olivín aj.

3. Zrození prstenu

Nejdřív se vyrobí šína prstenu, což je ten kroužek, který si následně navléknete na prst. Proces zahřívání a pilování šíny a vypracování šatonku (jamka pro usazení kamene) u nás nedělají žádné automatizované mašiny, ale zručné zlatnické ruce.

4. Ďábel v detailech

Šperk je skoro hotový, ještě zbývá letováním dodat pár drobných, ale nutných detailů. Celý klenot se vyleští a dojde k rhodiování, což je nanesení tenké ochranné vrstvičky rhodia (vzácný kov dražší než zlato z Jižní Afriky či Uralu), která zaručí vysokou odolnost šperku před škrábanci a jinými neduhy i při každodenním nošení.

5. Připravený pro ruku

Rozpálený kov konečně zaschl, zlatnické nástroje se vrátily zpátky do svých poliček. Procesem zlatnických technik došlo k proměně v esteticky atraktivní, elegantní prstýnek. Přesvědčte se sami obrázkem.

6. Zlatá zásilka

Nyní zbývá pouze vyzvednutí nablýskaného výsledku v naší značkové prodejně v Ostravě. S tímto dárkem pak budete skvěle vybaveni pro to, abyste mohli své blízké osobě vykouzlit úsměv na tváři.

Nyní je to na Vás

Formulář