Šperky na zakázku: Od kamene po klenot

Kouzlo zakázkového ručního zpracování

A jak to vlastně probíhá?

1. Dokonalý design

Než zacinká zlatnické kladívko, domluví se sezení s klientem. Zkušený designér s ním pak vytvoří návrh vytoužené ozdoby přesně podle jeho představ.

2. Otázka materiálu

K výrobě šperků používáme 14 Kt a 18 Kt zlato ale pracujeme i s platinou. Co se týče drahých kamenů tak naší nabídce dominují hlavně diamanty, ale lze u nás najít i smaragdy, akvamarín, olivín aj.

3. Zrození prstenu

Nejdřív se vyrobí šína prstenu, což je ten kroužek, který si následně navléknete na prst. Proces zahřívání a pilování šíny a vypracování šatonku (jamka pro usazení kamene) u nás nedělají žádné automatizované mašiny, ale zručné zlatnické ruce.

4. Ďábel v detailech

Šperk je skoro hotový, ještě zbývá letováním dodat pár drobných, ale nutných detailů. Celý klenot se vyleští a dojde k rhodiování, což je nanesení tenké ochranné vrstvičky rhodia (vzácný kov dražší než zlato z Jižní Afriky či Uralu), která zaručí vysokou odolnost šperku před škrábanci a jinými neduhy i při každodenním nošení.

5. Připravený pro ruku

Rozpálený kov konečně zaschl, zlatnické nástroje se vrátily zpátky do svých poliček. Procesem zlatnických technik došlo k proměně v esteticky atraktivní, elegantní prstýnek. Přesvědčte se sami obrázkem.

6. Zlatá zásilka

Nyní zbývá pouze vyzvednutí nablýskaného výsledku v naší značkové prodejně v Ostravě. S tímto dárkem pak budete skvěle vybaveni pro to, abyste mohli své blízké osobě vykouzlit úsměv na tváři.

Nyní je to na Vás

Prosím potvrďte Váš souhlas se zásadami ochrany osobních údajů

Prosím potvrďte Váš souhlas se zasíláním newsletterů