Šperky na zakázku: Od kamene po klenot

Kouzlo zakázkového ručního zpracování

Toužíte po unikátním šperku, jehož dvojče nenajdete nikde na světě? Nebo máte jasnou představu o svém ideálním skvostu, nikde jej však nemůžete najít? Od toho jsme tu my, s naší pomocí můžete stát u zrodu klenotu přesně podle vašich představ. Barvu kamene či druh šperku (v naši široké nabídce jsou prsteny, náušnice, přívěsky, náhrdelníky, náramky, brože a manžetové knoflíčky) si vyberete Vy a náš tým Vám stvoří ozdobu, která nemá obdoby.


K výrobě používáme suroviny prvotřídní jakosti dovážené ze zahraničí. Mezi zlatým valounem či surovým, neopracovaným drahokamem a do perfektní podoby vybroušeným šperkem je tedy dlouhá cesta, mnohdy i přes celou zeměkouli a naši specializovaní gemologové, designéři, brusiči a zlatníci stojí na každém jejím kroku.


Zjistěte jak postupuje zlatnická společnost s 25 letými zkušenostmi například při výrobě snubního prstenu s diamantem.

A jak to vlastně probíhá?

1. Dokonalý design

Než zacinká zlatnické kladívko, domluví se sezení s klientem. Zkušený designér s ním pak vytvoří návrh vytoužené ozdoby přesně podle jeho představ.

2. Otázka materiálu

K výrobě šperků používáme 14 Kt a 18 Kt zlato ale pracujeme i s platinou. Co se týče drahých kamenů tak naší nabídce dominují hlavně diamanty, ale lze u nás najít i smaragdy, akvamarín, olivín aj.

3. Zrození prstenu

Nejdřív se vyrobí šína prstenu, což je ten kroužek, který si následně navléknete na prst. Proces zahřívání a pilování šíny a vypracování šatonku (jamka pro usazení kamene) u nás nedělají žádné automatizované mašiny, ale zručné zlatnické ruce.

4. Klenot v detailech

Šperk je skoro hotový, ještě zbývá letováním dodat pár drobných, ale nutných detailů. Celý klenot se vyleští a dojde k rhodiování, což je nanesení tenké ochranné vrstvičky rhodia (vzácný kov dražší než zlato z Jižní Afriky či Uralu), která zaručí vysokou odolnost šperku před škrábanci a jinými neduhy i při každodenním nošení.

5. Připravený pro ruku

Rozpálený kov konečně zaschl, zlatnické nástroje se vrátily zpátky do svých poliček. Procesem zlatnických technik došlo k proměně v esteticky atraktivní, elegantní prstýnek. Přesvědčte se sami obrázkem.

6. Zlatá zásilka

Nyní zbývá pouze vyzvednutí nablýskaného výsledku v naší značkové prodejně v Ostravě. S tímto dárkem pak budete skvěle vybaveni pro to, abyste mohli své blízké osobě vykouzlit úsměv na tváři.